•
  •
  • Aj po druhom víkende v Národnej lige naša U19-tka s dvoma výhrami a jednou prehrou

Náš juniorský výber odohral počas soboty a nedele druhý turnaj Národnej ligy, ktorý sa hral v nováckom NCPV. Scenár z prvého turnaja z Košíc sa opakoval, vyhrali sme dve stretnutia a to nad ŠKP Modrí Draci Košice a nad KVP Kúpele Piešťany, za kratší koniec povrazu sme znova ťahali s KVP Nováky. Pozrite si sumár druhého turnaja.

V soboru ráno nastúpili naši sršni proti KVP Nováky. Súperovi sme mali čo oplácať, veď doma sme v prvom turnaji prehrali o tri góly 6:9.Žiaľ, nevyšlo to. KVP po góloch Tisaja a Berlanského vyhrával 2:0, no 5 sekúnd pred klaksónom skóroval Adamec a znížil na 2:1. V druhej štvrtine sa nám po presilovkovom góle Daniela Kleščinského podarilo vyrovnať na 2:2, ale domáci hráči Kresťankom strhli vedenie na svoju stranu a polčas vyhrali 3:2. V tretej časti hry sa nám skórovať nepodarilo, naopak KVP po premenenej penalte Mihálom a po góle Ravingera vyhrával už 5:2. V posledných ôsmich minútach sa o slovo prihlásil Fábry a zvýšil na 6:2 pre domácich. Nám sa podarilo v závere stretnutia trojgólovou šnúrou znížiť na 6:5, keď skórovali dva razy Adamec a raz Hrudál, ale to bolo z našej strany všetko. Adamec dal gól na 6:5 15 sekúnd pred koncom duelu a na viac už času nezostalo a tak po prehre v Košiciach 6:9 sme súperovi podľahli aj v Novákoch v jeho bazéne 5:6. V ďalšom stretnutí si ŠKP Modrí Draci Košice poradil s KVP Kúpele Piešťany 6:4.

KVP Nováky vs ŠK HORNETS KOŠICE 6:5 ( 2:1, 1:1, 2:0, 1:3 )

Góly: Adamec 3, D.Kleščinský a Hrudál po 1

Po tesnej prehre v úvodnom rannom zápase s domácim KVP Nováky 5:6 na druhom turnaji Národnej ligy juniorov absolvovali zverenci trénera Karola Bača mladšieho v sobotu večer druhý duel proti KVP Kúpele Piešťany. Pred nedeľným derby proti ŠKP Modrí Draci Košice sme sa naladili príjemne, keď sme súpera zdolali 10-gólovým rozdielom 15:5. Po dvoch góloch Adamca a po jednom góle Tabačára sme prvú štvrtinu vyhrali 3:0. V druhej štvrtine sme súperovi dali štyri góly, pričom sme inkasovali len raz a to za stavu 4:0, polčas vyhrali naši sršni 7:1. V tretej osemminútovke sa naši strelci presadili tri razy a raz skóroval KVP a pred posledným dejstvom sme vyhrávali už 10:2. Najviac gólov padlo v poslednej štvrtine a to osem, dali sme v nej päť presných zásahov a Piešťany sme tak zdolali 15:5. V ďalšom zápase si KVP Nováky poradil s ŠKP Modrí Draci Košice 15:6.

KVP Kúpele Piešťany vs ŠK HORNETS KOŠICE 5:15 ( 0:3, 1:4, 1:3, 3:5 )

Góly: D.Kleščinský a Bártfay po 3, Adamec a D.Bačo po 2, M.Kleščinský, Matejka, Hrudál, Miško a Tabačár po 1

V poslednom zápase 2.turnaja Národnej ligy juniorov nastúpili v derby v nedeľu naši sršni proti ŠKP Modrí Draci Košice. Začali sme výborne a prvú štvrtinu sme vyhrali 3:1, keď naše góly dali D.Kleščinský, Adamec a D.Bačo, dva razy sme skórovali v presilových hrách.72 sekúnd pred koncom znížil súper stav presilovkovým gólom na 3:1, ktorý platil po prvej časti hry. V druhom dejstve D.Kleščinský a Bártfay v presilovke poslali sršňov do vedenia na 5:1. Modrí Draci znížili v presilovke na 5:2, no D.Kleščinský a Adamec stanovili prvopolčasový stav na 7:2. V tretej štvrtine padol len jeden gól a dal ho v presilovke súper, takže po troch častiach to bolo 7:3. V posledných ôsmich minútach padlo spolu 5 gólov, Tabačár dal na 8:3, Adamec na 9:4, v poslednej minúte ešte súper dvoma gólmi korigoval výsledok, jeden padol v presilovke. Nič to však nezmenilo na našom víťazstve 9:6. Po dvoch turnajoch máme na konte 4 výhry a 2 prehry. V poslednom zápase Nováky porazili Piešťany 13:6.

ŠKP Modrí Draci Košice vs ŠK HORNETS KOŠICE 6:9 ( 1:3, 1:4, 1:0, 3:2 )