Najbližší zápas: ŠK HORNETS vs Slávia UK Bratislava

•
  •
  • Juniori ŠK Hornets Košice si do spoločnej časti Zimných MSR berú po dvoch výhrach a jednej prehre 5 bodov!

Prvý turnaj Zimných MSR skupiny Východ majú naše sršne za sebou. V košickej nafukovačke v bazéne kúpaliska Červená hviezda vyhrali raz v riadnom hracom čase, keď porazili topoľčiansku Piranu 15:9, raz si poradili s ČH Košice po pokutových hodoch 10:8 a raz ťahali za kratší koniec, keď nestačili na PVK Vrútky 5:14. Do spoločnej časti súťaže si berú spolu 5 bodov.

V úvodnom zápase Prvý turnaj Zimných MSR skupiny Východ vo vodnom póle juniorov nastúpili naše sršne v bazéne košickej nafukovačky na Červenej hviezde proti topoľčianskej Pirani. Prvú štvrtinu zverenci Karola Bača ml. a Romana Poláčika zvládli tesne o gól 3:2, v druhej dali súperovi 6 gólov a polčas ovládli 9:3. 6-gólový odstup od súpera si dokázali udržať aj v tretej osemminútovke keď vyhrávali 10:4 ale aj 11:5 a 12:6 a pred záverom viedli 12:7. Dominancia našich hráčov pokračovala aj v poslednom dejstve - po troch góloch po sebe, o ktoré sa postarali dva razy Dani Bačo a raz Dávid Repka to už bolo 15:7. Záver patril nášmu súperovi, ktorý upravil po dvoch presných zásahoch na konečných 15:9. Dani Bačo dal tri góly, ďalší piati strelci dali po dva góly.

ŠK Hornets Košice vs PIRANA SC Topoľčany 15:9 (3:2, 6:1, 3:4, 3:2)

Zostava ŠK Hornets Košice:

1 Andrii Volkov, 2 Daniel Kleščinský, 3 Róbert Vavruš, 4 Bruno Baltes, 5 Daniel Kohuth, 6 Adam Korž, 7 Erik Miško, 8 Dani Bačo, 9 Dávid Repka, 10 Samuel Bártfay, 11 Tomáš Perečinský, 12 Oliver Gajdoš, 13 Phillip Elliott Seward-Kiss, 14 Zoltán Sándor

V druhom zápase Zimných MSR skupiny Východ v košickom derby nastúpili proti sebe tímy, ktoré sa veľmi dobre poznajú a tak samotný zápas sľuboval zaujímavú zápletku. Naše sršne v prvom meraní síl vyhrali nad Piranou z Topoľčian 15:9 a ČH Košice si poradila s PVK Vrútky tesne o gól 7:6. V prvej časti naše sršne ťahali za kratší koniec a prehrali ju 1:3, keď náš jediný gól dal Daniel Kleščinský, ktorý znižoval na priebežných 1:2. V polovici druhej časti hry Daniel Kleščinský upravil na 2:3 a svojikm tretím gólom znova znižoval na 3:4. Súperovi sa podarilo zasa ujsť na rozdiel dvoch gólov ale 33 sekúnd pred polčasovou prestávkou po štvrtý raz Daniel Kleščinský rozvlnil sieť brány ČH Košice. Po prvom polčase ŠK Hornets prehrával s ČH Košice o gól 4:5.V tretej osemminútovke padol len jeden gól a ten dali naši juniori, ako inak, po piaty raz sa presadil gólovo Daniel Kleščinský a vyrovnal na 5:5.Dráma pokračovala ďalej, zverenci Tomáša Baloga pridali šiesty gól, na ktorý reagoval v našom výbere Samuel Bártfay a vyrovnal na 6:6. Do konca stretnutia už gól nepadol a v riadnom hracom čase sa zrodila remíza 6:6. Nasledovali pokutové hody a v nich naši chlapci vyhrali 4:2 a celkovo duel ovládli 10:8. Rozhodujúci pokutový hod premenil Erik Miško.

ŠK Hornets Košice vs ČH Košice 10:8 (1:3, 3:2, 1:0, 1:1, - 4:2)

Erik Miško 10:8

Tretí zápas našim sršňom v domácom bazéne v nedeľu nevyšiel podľa predstáv. Proti súperovi z Vrútok sme ťahali za kratší koniec po prehre o 9 gólov 5:14, keď nám vôbec nevyšiel druhý polčas. V tretej časti sa nám nepodarilo skórovať - 0:2 a v poslednej sme pri jednom presnom zásahu inkasovali sedem gólov.

PVK Vrútky vs ŠK Hornets Košice 14:5 (2:3, 3:1, 2:0, 7:1)