•
  •
  • Kadeti ŠK Hornets Košice majstrami Slovenska 2021/2022

Vyšlo to naozaj parádne. Záverečný turnaj Národnej ligy kadetov sa konal na bratislavských Pasienkoch od piatka do nedele a naši sršni doň vstupovali s trojbodovým náskokom na čele tabuľky pred domácou Sláviou UK Bratislava a so šesťbodovým náskokom na tretí ŠK Olympia Košice. Zlatá misia sa zverencom trénera Miroslava Fábiana podarila, hneď v prvom zápase sme porazili Sláviu UK o gól 10:9 a aj keď sme v ďalšom stretnutí len remizovali s Piranou z Topoľčian 9:9, XBS waterpolo Šamorín, ŠK Olympia Košice a KVP Nováky sme porazili a zasadli sme na majstrovský trón. Srdečne chlapcom gratulujeme k zlatým medailám v tejto sezóne. A aká bola naša cesta posledným turnajom v Bratislave?

Piatok, 20.máj 2022

Zverenci trénera Miroslava Fábiana v prvom zápase tretieho turnaja Národnej ligy kadetov na bratislavských Pasienkoch urobili dôležitý krok k vytúženému majstrovskému titulu. O našej výhre rozhodol 46 sekúnd pred koncom štvorgólový Kumičák.Domácu Sláviu UK Bratislava porazili tesne o gól 10:9 a na čele tabuľky mali 21 bodov a 5-bodový náskok pred druhou Sláviou UK a tretia bola Olympia s 15-timi bodmi po výhre nad Novákmi.

Zápas sme odštartovali výborne a po góle kapitána Matejku sme viedli 1:0. Súper vyrovnal ale v presilovke po siedmich sekundách Kornfeld znova poslal sršňov do vedenia na 2:1.Krátko pred koncom ďalšej presilovej hry uspel Kleščinský a už to bolo 3:1. Z vedenia sme sa dlho netešili, pretože po vylúčení Kleščinského Slávia znížila a 93 sekúnd pred koncom dokonca vyrovnala na 3:3. V druhej štvrtine sa strelci na oboch stranách ,,ukľudnili" keď padlo len po jednom góle na oboch stranách, po faule Kumičáka sme dostali gól z pokutového hodu na 3:4, ale následne Kumičák vyrovnal na polčasový stav 4:4. Dôležité momenty sa udiali v tretej štvrtine, Kornfeld a Kumičák poslali našich kadetov do dvojgólového vedenia na 6:4, v závere tejto časti hry Slávia UK znížila na 6:5 a takýto svietil stav na ukazovateli skóre po troch častiach. V poslednom dejstve sa vrece s gólmi roztrhlo, padlo ich spolu 8. Najprv sme využili presilovku a po góle Matejku sme vyhrávali 7:5, na čo Slávia korigovala stav na 7:6. V ďalšej presilovke uspel Bártfay a znova to bolo pre nás veselšie - 8:6. Lenže aj súper využil presilovku a znížil na 8:7. Dráma ako hrom pokračovala ďalej a ďalšiu výhodu presilovej hry využili naši chlapci a po góle Kleščinského to bolo 9:7. 77 sekúnd pred koncom Slávia UK Bratislava dala dva góly po sebe, jeden z presilovky a vyrovnala na 9:9. O osude stretnutia rozhodol 46 sekúnd pred koncom Kumičák, ktorý svojim štvrtým gólom rozjasal našu lavičku a tak sme porazili domácich hráčov tesne o gól 10:9.

ŠK HORNETS KOŠICE vs Slávia UK Bratislava 10:9 ( 3:3, 1:1, 2:1, 4:4 )

Góly: Kumičák 4, Matejka 2, Kleščinský, Vavruš, Kornfeld a Bártfay po 1

Priebeh zápasu: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4, 4:4, 6:4, 6:5, 7:5, 7:6, 8:6, 8:7, 9:7, 9:9, 10:9

Zostava ŠK Hornets Košice:

1 Rajdoš, 2 Kleščinský, 3 Vavruš, 4 Kornfeld, 5 Kumičák, 6 Matejka, 7 Kohuth, 8 Legerski, 9 Adamec, 10 Bártfay, 11 Reves, 12 Matoušek
    V piatkovom druhom stretnutí Národnej ligy kadetov v Bratislave naši sršni nastúpili proti topoľcianskej Pirani s chuťou na ďalšie body. Ale po výhre nad domácou Sláviou UK Bratislava z prvého duelu 10:9 prišlo bolenie brucha. Po prvej časti hry sme s Piraňou prehrávali tesne o gól 0:1. V druhej štvrtine padlo až 9 gólov, zverenci Miroslava Fábiana prehrávali už 0:4. Za tohoto stavu znížil Kleščinský na 1:4, ale Topoľčany nám dali ďalšie tri góly po sebe a už to bolo 1:7. V poslednej minúte Kumičák a Kleščinský znížili na polčasový stav 3:7. Do druhého polčasu nastúpili naši kadeti s cieľom zvrátiť tento nepriaznivý stav a po troch góloch po sebe sa nám podarilo znížiť na 6:7, keď sa o slovo prihlásili Matejka a dva razy Kleščinský. Na ôsmy gól v našej sieti reagoval Kleščinský a pred poslednou časťou sme prehrávali tesne o gól 7:8. V nej sa podarilo Kumičákovi vyrovnať na 8:8 a začínalo sa odznova. Pirana išla ešte raz do vedenia ale na konečných 9:9 vyrovnal Kleščinský, ktorému tento duel chutil a dal v ňom 5 gólov.

PIRANA SC Topoľčany vs ŠK HORNETS KOŠICE 9:9 ( 1:0, 6:3, 1:4, 1:2 )

Góly: Kleščinský 5, Kumičák 2, Matejka a Bártfay po 1
    Sobota, 21.máj 2022
    V sobotnom  úvodnom zápase na záverečnom turnaji Národnej ligy kadetov vo vodnom póle na bratislavských Pasienkoch naši sršni porazili XBS waterpolo Šamorín o 5 gólov 13:8. V úvode duelu sme prehrávali so súperom 0:2, ale ešte v prvej štvrtine sa nám podarilo výsledok otočiť po góloch Matejku, Kleščinského a Kumičáka a dostali sme sa do vedenia na 3:2. 16 sekúnd pred koncom Šamorín vyrovnal na 3:3 a tak sa skončila prvá časť hry. V druhej osemminútovke sme sa dostali dva razy do vedenia na 4:3 a aj na 5:4, no XBS sa podarilo vždy skóre vyrovnať. Matejka a Kleščinský svojimi gólmi poslali našich hráčov do polčasového vedenia 7:5 a to sme sa ešte ubránili dva razy presilovej hre Šamorína. Tretie dejstvo nám vyšlo dokonale, dali sme tri góly a neinkasovali ani raz, Matejka, Kumičák a Kleščinský poslali sršňov do vedenia na 10:5. V poslednej štvrtine padli po tri góly na oboch stranách, Kumičákovi to vyšlo perfektne. Najprv dal náš 11-ty gól, súper znížil na 11:7, potom zasa Kumičák skóroval na 12:7 a 14 sekúnd pred záverom Kumičák stanovil konečné skóre na 13:8.

ŠK HORNETS KOŠICE vs XBS waterpolo Šamorín 13:8 ( 3:3, 4:2, 3:0, 3:3 )
    Góly: Kumičák 6, Kleščinský 4, Matejka 3

Vo večernom derby stretnutí proti ŠK Olympia Košice vyhrali naši kadeti v Bratislave v Národnej lige tesne o gól 10:9. Po góle Kleščinského sme v presilovke viedli 1:0, súper z pokutového hodu vyrovnal na 1:1. V priebehu jednej minúty sa dva razy strelecky presadil Kohuth a sršni už vyhrávali 3:1. 27 sekúnd pred koncom Olympia znížila na 3:2. Vstup do druhej časti lepšie vyšiel nášmu súperovi, ktorý dal dva góly po sebe a razom sme prehrávali 3:4. Kleščinský v presilovke a Adamec však výsledok otočili a po prvom polčase ŠK Hornets Košice viedol tesne 5:4. V tretej osemminútovke Kohuth pridal náš šiesty gól na 6:4 ale na ten Olympia odpovedala - 6:5. Znova po góle Kohutha sme sa dostali do vedenia na 7:5, no húževnatý súper znova znížil na 7:6. Posledné slovo mali naši hráči, keď sa strelecky presadili v presilovke Bártfay a Kleščinský a po troch štvrtinách Hornets viedol už 9:6. Posledných osem minút prinieslo veľkú drámu, Olympii sa podarilo po dvoch góloch po sebe znížiť na 9:8, Bártfay pridal 10-ty gól a pri vylúčení Kohutha 17 sekúnd pred koncom ešte Olympia znížila na 10:9. Na konci sa už nič podstatné neudialo a tak naši sršni porazili súpera o gól 10:9.

ŠK HORNETS KOŠICE vs ŠK Olympia Košice 10:9 ( 3:2, 2:2, 4:2, 1:3 )

Góly: Kohuth 4, Kleščinský 3, Bártfay 2, Adamec 1