•
  •
  • Na úvod novej extraligovej sezóny porážame nováčika z Olympie v košickom derby 16:7 !

Zverenci trénerskej dvojice Karol Bačo ml. a Alexander Nagy odštartovali derby zápas proti nováčikovi súťaže z košickej Olympie parádne a po góloch Samuela Barana, Ladislava Vidumanského ml. a v presilovke Miroslava Miklodu vyhrávali už 3:0. Následne súper reagoval gólom na 3:1 a po vylúčení Orosza to už bolo 3:2. V prvých ôsmich minútach padol ešte jeden gól, ktorý dali naši sršni, keď sa znova presadil Ladislav Vidumanský ml. a upravil stav na 4:2, ktorý na tabuli svietil po prvej štvrtine. V druhej štvrtine pridal náš piaty presný zásah Samuel Baran a ŠK viedol 5:2, hostia dokázali reagovať gólom na 5:3.Následne Viktor Vrba využil presilovku gólom na 6:3 a Martin Binar zvýšil už na 7:3. Polčas vyhrali naši hráči päťgólovým rozdielom 8:3 keď pokutový hod premenil Samuel Baran. Aj v treťom dejstve pridal aktuálny víťaz Slovenského pohára štyri góly, strelecky agilný Samuel Baran využil presilovú hru a dal náš deviaty gól, Olympia dokázala odpovedať na 9:4, ale Viktor Vrba a Branislav Balogh dali po góle a už to bolo 11:4. Ešte v tejto časti hry po vylúčení Tomáša Zolovčíka Olympia znížila na 11:5, ale 34 sekúnd pred koncom bol v presilovej hre úspešný Martin Binar a pred poslednou časťou sme viedli 12:5. Posledných osem minút sme odštartovali dvoma gólmi, Tomáš Bačo a Patrik Adamec dali po góle a poslali ŠK do vedenia už na 14:5. Niečo viac ako tri minúty pred koncom hostia znížili na 14:6. 80 sekúnd pred koncom zápasu Samuel Baran využil presilovku a napálil loptu do súperovej brány na 15:6, ale 57 sekúnd pred záverom hostia skórovali po siedmy raz. Posledné slovo v zápase mali naši sršni, keď sa presadil po šiesty raz Samuel Baran a upravil skóre defintívne na 16:7. V nedeľu od 10:30 hod. hráme v druhom kole proti ďalšiemu nováčikovi súťaže PVK Vrútky, ktorý v prvom kole podľahol v košickom bazéne ŠKP Modrí Draci 7:19.

ŠK HORNETS Košice vs ŠK Olympia Košice 16:7 ( 4:2, 4:1, 4:2, 4:2 )

Naše góly: Baran 6, Vrba, Vidumanský ml. a Binar po 2, Adamec, Bačo, Mikloda, Balogh

Priebeh zápasu: 3:0, 3:2, 4:2, 5:2, 5:3, 9:3, 9:4, 11:4, 11:5, 14:5, 14:6, 15:6, 15:7, 16:7

Zostava ŠK HORNETS : 1 Laciak, 2 Vidumanský ml., 3 Orosz, 4 Adamec, 5 Kleščinský, 6 Baran, 7 Vrba, 8 Bačo, 9 Zolovčík, 10 Mikloda, 11 Balogh, 12 Binar, 13 Mároši, 14 D.Bačo

Povedali po zápase :

Tréner Karol Bačo ml.:

,, Aj keď je Olympia nováčikom súťaže a v pohári ukázala, že dokázala skončiť na 4.mieste a predsa len, derby zápasy majú vždy svoj náboj, či sú to zápasy s ŠKP alebo Olympiou, preto som rád, že sme tento zápas zvládli. Aj keď sme hrali bez dlhodobejšie zraneného Miroslava Grutku a Andreja Zarevu a bez Jakuba Barlu, ktorý bol minulý rok ako prvý obranca. Odkedy nastúpil na medicínu tak už na tréningy nechodí a Peter Barger, ktorý nemohol hrať pre trest, takže sa nám toho trochu nakopilo.V podstate sme lovili z mládežníckych zásob a som rád, že aj napriek týmto absenciám sme tento duel zvládli. Do zápasu nastúpili premiérovo Dani Bačo a Tomáš Zolovčík sú ročník narodenia 2004, ktorí sú účastníkmi zdarných ME, ktoré sme mali s U15-tkou počas leta v bulharskom Burgase. Chodia trénovať aj navyše a ak vydržia v nastúpenom trende, tak my im šancu budeme dávať. Tiež hral Matej Kleščinský a Patrik Adamec, ktorí sú len o rok starší a Patrik aj skóroval, takže snažíme sa zapájať aj mladých hráčov. Teší ma výhra s mladými hráčmi."

6-gólový Samuel Baran : ,, Od začiatku sme išli do zápasu naplno, vyhrávali sme 3:0, škoda chýb v obrane, po ktorých sme dostali lacné góly a súper takmer vyrovnal. Našťastie nedal pokutový hod, ktorý mal k dispozícii a zápas dopadol v náš prospech čo sme nakoniec spokojní a bolo to dnes aj vyšším gólovým rozdielom. Mali sme chuť vyhrať, dopadlo to veľmi dobre. Zápas mi chutil, dal som šesť gólov, som rád, že mi to tam padlo, ale hlavné je tímové víťazstvo a body na našom konte."