•
  •
  • Päť zápasov v Národnej lige a päť výhier! Skvelý víkend našich kadetov v Košiciach

Päť zápasov, päť výhier. Taká je stručná a jasná bilancia druhého kola Národnej ligy kadetov, ktoré sa hralo v bazéne mestskej krytej plavárne od piatka do nedele a naplnili sa dokonale slová našej opory Mateja Kumičáka, ktorý vyslovil svoje želanie, aby sa tak stalo. Zverenci trénera Miroslava Fábiana neponechali nič na náhodu a po dvoch kolách majú na konte deväť výhiera a jednu remízu. Pozrite sa s nami ako sa našim mladým vodným pólistom darilo od piatka do nedele na turnaji, ktorý organizoval náš klub ŠK Hornets Košice.

V piatok skoro ráno sme odštartovali druhý turnaj Národnej ligy kadetov a našim prvým súperom bol KVP Nováky, ktorý sme v otváracom zápase trojdňového turnaja zdolali 17:10. Základ 7-gólovej výhry sme položili už v prvej štvrtine, ktorú sme vyhrali 8:2, v druhom dejstve sme pridali ďalšie štyri góly a keďže sme tiež dva razy inkasovali, polčas sme vyhrali 12:4. Zverenci trenéra Miroslava Fábiana pridali v tretej osemminútovke ďalšie dva góly a vyhrávali už o 10 gólov 14:4, no potom sa Nováčanom piatimi presnými zásahmi podarilo stav znížiť na 14:9. V poslednej štvrtine padli štyri góly, Sršni sa do streleckej listiny zapísali 3x a tak nakoniec porazili KVP Nováky 17:10.

ŠK HORNETS KOŠICE vs KVP Nováky 17:10 ( 8:2, 4:2, 2:5, 3:1 )
    Góly; Kumičák 7, Kleščinský 4, Bártfay 3, Matejka 2, Kohuth 1

Po úvodnej piatkovej rannej výhre nad KVP Nováky 17:10 sa nám večer podarilo zdolať aj ďalšieho nepríjemného súpera. Súpera, ktorý nám v Topoľčanoch v prvom turnaji vzal plný počet bodov gólom v poslednej sekunde na 9:9. Aj tentoraz sme dostali 9 gólov, ale čo je fantastické, pridali sme 4 navyše a na naše konto pribudol cenný skalp hráčov z nášho hlavného mesta. Matejka, Kohuth a v presilovke Bártfay poslali Sršňov do vedenia v prvej štvrtine už na 3:0. Slávii sa podarilo do konca streliť kontaktný gól a po prvom dejstve sme viedli 3:1. V druhej štvrtine padlo spolu šesť gólov, strelci sa podelili na oboch stranách rovnako. Slávia UK znížila hneď v úvode na 3:2, ale Adamec v presilovke a Kumičák poslali Hornets do vedenia na 5:2. Slávia dala dva góly po sebe a znížila na 5:4 , no 24 sekúnd pred sirénou ako správny kapitán to vzal do rúk Matejka a upravil polčasový stav na 6:4. V tretej časti hry Kumičák zvýšil naše vedenie na 7:4, hostia reagovali gólom na 7:5, ale v presilovkách Bártfay a Kleščinský zvýšili stav na 9:5. Posledné slovo si vzala Slávia, 102 sekúnd pred koncom sa jej podarilo upraviť na 9:6. V poslednej štvrtine sme začali výborne, po góle Kumičáka to bolo 10:6, následne však súper hrýzol dvoma zásahmi po sebe na 10:8. Od tohoto momentu však dali naši vodní pólisti hrajúci s veľkou chuťou a túžbou po víťazstve tri góly za sebou - dva dal Bártfay, z toho jeden z presilovky a jeden Kumičák a už to bolo 13:8. Necelú minútu pred definitívnym záverom Slávia UK z presilovky znížila na konečný stav 13:9.

Slávia UK Bratislava vs ŠK HORNETS KOŠICE 9:13 ( 1:3, 3:3, 2:3, 3:4 )
    Góly: Kumičák a Bártfay po 4, Matejka 2, Kleščinský, Adamec a Kohuth po 1

Aj v treťom zápase druhého turnaja Národnej ligy kadetov zverenci trénera Miroslava Fábiana bodovali naplno, keď vydarenou poslednou štvrtinou, ktorú ovládli hladko 5:0 porazili topoľčiansku Piraňu 12:8. V úvode sme prehrávali 0:2, 104 sekúnd pred koncom prvej štvrtiny Matejka znížil na 1:2. V druhej časti z pokutového hodu vyrovnal na 2:2 Kumičák, no následne sa Piraňa strelecky presadila tri razy a Sršni prehrávali už 2:5. Krátko pred koncom prvého polčasu Matejka ďalším gólom znížil na 3:5. Druhý polčas vyšiel našim chlapcom výborne, tretie dejstvo sme vyhrali 4:3 a posledných osem minút hladko 5:0. Od stavu 7:8, ktorý svietil na ukazovateli skóre 34 sekúnd pred koncom a keď dal gól Adamec, sme posledných osem minút zvládli dokonale a na naše konto pribudla ďalšia výhra!

ŠK HORNETS KOŠICE vs Pirana SC Topoľčany 12:8 ( 1:2, 2:3, 4:3, 5:0 )
    Góly: Matejka 5, Kumičák 3, Bártfay 2, Kleščinský a Adamec po 1

V sobotu popoludní chlapci nastúpili proti XBS waterpolo Šamorín a schuti si zahrali a zastrieľali, pričom sa strelecky darilo Kleščinskému, ktorý konto súpera zaťažil siedmymi gólmi. Po prvej štvrtine vyhrávali zverenci trénera Miroslava Fábiana 4:1, polčas vyhrali 9:2.Padalo nám to tam aj v druhom polčase, v ktorom sme spolu skórovali 8x a súpera zo Šamorína sme nakoniec zdolali hladko 17:6.

XBS waterpolo Šamorín vs ŠK Hornets Košice 6:17 ( 1:4, 1:5, 2:5, 2:3 )
    Góly: Klešcinský 7, Matejka 3, Kumičák, Bártfay a Kohuth po 2, Adamec 1

V poslednom zápase, v nedeľnom derby sme zdolali ŠK Olympia 13:11, keď po dvoch góloch Kumičáka a po jednom góle Kleščinského sme vyhrávali už 3:0. Olympii sa podarilo znížiť do konca prvej časti na 3:1. V druhom dejstve sme pridali dva góly zásluhou Bártfaya a Adamca a dostali sme sa do vedenia na 5:1. Súper rovnakou mincou odpovedal a znížil na 5:3. Dva góly Matejku a jeden gól Adamca nás poslal do vedenia na 8:3, lenže záver patril Olympii, ktorá znova dvoma gólmi po sebe upravila na polčasový stav 8:5. V tretej štvrtine sme sa so súperom riadne doťahovali - 8:6, 9:6, 9:7 a 10:7. Posledné slovo si vzal náš súper, ktorý využil výhodu presilovky na ôsmy gól a deviaty stihol dať jednu sekundu pred klaksónom - 10:9. V poslednej osemminútovke sme mali o krok naviac - 11:9, 11:10, 12:10, 12:11 a 5 sekúnd pred koncom Kumičák dal náš 13-ty gól, ktorý znamenal naše víťazstvo o dva góly 13:11.

ŠK Olympia Košice vs ŠK HORNETS KOŠICE 11:13 ( 1:3, 4:5, 4:2, 2:3 )
    Góly: Adamec 4, Kumičák 3, Matejka a Kleščinský po 2, Kornfeld a Bártfay po 1