Najbližší zápas: ŠK HORNETS vs Slávia UK Bratislava

•
  •
  • V Slovenskom pohári vo vodnom póle mužov ŠK Hornets Košice na peknom 2.mieste!

Vstup do novej vodnopólovej sezóny 2024/2025 vyšiel našim sršňom naozaj výborne. V ďalšej edícii Slovenského pohára vo vodnom póle mužov, ktorý sa od piatka do nedele konal v nováckom NCVP obsadili pekné 2.miesto, keď vo finále nestačili na celkového suveréna KVP Nováky, ktorému podľahli o osem gólov 8:16. Súper nám ušiel už na začiatku stretnutia, keď sme prvú štvrtinu prehrali 0:5. Skupinu B ovládli zverenci trénerskej dvojice Karol Bačo mladší a Roman Poláčik po výhrach nad KVP Kúpele Piešťany 12:10 a nad Sláviou UK Bratislava 14:10.

ŠK Hornets Košice  vs KVP Kúpele Piešťany 12:10 ( 4:2, 1:2, 3:4, 4:2 )

Góly: Tomáš Bačo 5, Matej Kleščinský, Dani Bačo a Andrej Zareva po 2, Samuel Karabáš 1

Šesť presných zásahov videli diváci v NCPV v Novákoch v tomto zápase v prvej štvrtine. Tomáš Bačo, ktorý dal v tomto meraní síl 5 gólov otváral skóre tohto stretnutia 1:0. KVP však Matúšom Lenovským vyrovnal na 1:1. Gólové hody pokračovali a sršne po využitej presilovke, na konci ktorej bol Andrej Zareva išli zasa do vedenia - 2:1. Následne Tomáš Bačo pridal ďalší gól a zvýšil na 3:1. O minútu na to Branislav Halabrín znížil na rozdiel gólu - 3:2, ale spokojnejší po prvej osemminútovke boli hráči Hornets, ktorí 87 sekúnd pred koncom Matejom Kleščinským pridali štvrtý presný zásah - 4:2. V druhej časti strelci ubrali nohu z plynu a padli len tri góly, Jakub Berlanský znova priblížil svoj tím na rozdiel jedného presného zásahu na 4:3, no v presilovke Tomáš Bačo svojim tretím gólom upravil na 5:3. Zverenci Martina Berlanského boli naďalej veľmi nepríjemní a Adam Berlanský znížil na 5:4 niečo viac ako štyri minúty pred polčasom. Prvý polčas sa skončil takýmto rezultátom a tak sa v otvorenej hre pokračovalo ďalej. Najviac gólov v tomto meraní síl padlo práve v treťom dejstve a to sedem. Košické sršne po presných zásahoch Mateja Kleščinského a Tomáša Bača vyhrávali už o tri góly 7:4. V presilovke Martin Bebjak znižoval gólom na 7:5, na ktorý reagoval Samuel Karabáš gólom na 8:5. Záver tretej časti hry vyšiel hráčom z Piešťan fantasticky a po troch góloch po sebe dokázali vyrovnať na 8:8. Matúš Lenovský znižoval na 8:6, Luboš Venény dal na 8:7 a 24 sekúnd pred koncom Bruno Rešovský vyrovnal na spomínaných 8:8. V záverečnej štvrtine sa teda začínalo odznova a lepšie do posledného dejstva vstúpil KVP Kúpele Piešťany keď sa Martin Bebjak strelecky presadil a jeho tím po prvý raz v zápase vyhrával - 9:8. Následne Dani Bačo v presilovke vyrovnal na 9:9. Rovnakou mincou oplácal Matúš Lenovský, ktorý v presilovke znova poslal Piešťany do vedenia na 10:9. Znova si vzal strelecké slovo Dani Bačo a v presilovke vyrovnával na 10:10. 56 sekúnd pred záverom sa strelecky blysol Tomáš Bačo a svojim piatym zápasovým gólom poslal sršňov z pokutového hodu do vedenia na 11:10 a 9 sekúnd pred koncom Andrej Zareva v presilovke dal 12-ty gól ŠK Hornets Košice. Sršne nakoniec uspeli po výhre 12:10 nad KVP Kúpele Piešťany.

Tréner ŠK Hornets Košic Karol Bačo mladší:

,, Bol to zápas, v ktorom sme po celý čas vyhrávali, ale v závere sme začali kopiť školácke chyby, keď sme naše vlastné protiútoky nedokázali premeniť, naopak, zlou prihrávkou alebo kontrafaulom sme súpera posadili na koňa. V obrane sa vyskytli elementárne chyby. Boli sme však lepší herne a aj kondične, no v záverečnej fáze laxným prístupom sme dali súperovi šancu.Našťastie sa to skončilo dobrým výsledkom pre nás, ale isto s hrou nemôžem byť spokojný. Ak budeme hrať takto v sobotu proti Slávii UK Bratislava, tak myslím si, že nemáme žiadnu šancu pomýšľať na solídny výsledok.Verím, že zajtra to bude lepšie a vyvarujeme sa chybám, ktoré sme urobili v prvom zápase proti Piešťanom."

Slávia UK Bratislava vs ŠK Hornets Košice 10:14 (2:5, 2:2, 2:4, 4:3)

Góly: T. Bačo a Zareva po 3, D.Bačo 2, M.Kleščinský, Karabáš, Kopolovets, Grutka, Mikloda a Hennel po 1

Sedem gólov videli diváci v nováckom Národné Centrum Vodného Póla v prvej časti hry, ktorú sršne ovládli 5:2. Slávia UK Bratislava išla do vedenia po Baloghovom góle na 1:0. V presilovke následne vyrovnal na 1:1 Tomáš Bačo. Rovnakou mincou oplácal Kováčik, ktorý v závere presilovke znova poslal Sláviu do vedenia na 2:1, ale to bolo posledné vedenie jeho tímu v tomto stretnutí. Košickým sršňom sa podarilo skórovať 4x po sebe, keď boli úspešní Tomáš Bačo, Daniel Kleščinský, v presilovke Dani Bačo a v ďalšej Karabáš a razom sa sršne dostali do trojgólového vedenia po prvej časti. V druhej padli po dva góly na oboch stranách, Jurča najprv znížil na 3:5 a Pieter na 4:5. Kopolovets na to dokázal odpovedať premenenou presilovkou a znova Hortnets viedli o dva góly 6:4 a na rozdiel troch gólov - 7:4 upravil 69 sekúnd pred polčasom znova využitou presilovkou Zareva. V tretej osemminútovke sa o strelecké slovo prihlásil Grutka a východniari už vyhrávali 8:4, no Kováčik v presilovke znižoval na 8:5. Zareva svojim druhým gólom posunul znova sršňov do vedenia na 9:5, Mikloda pridal 10-ty presný zásah a Dani Bačo 64 sekúnd pred klaksónom zvyšoval vedenie ŠK už na 11:5. 36 sekúnd pred koncom Dnistryan upravil na 11:6. V poslednej štvrtine padlo podobne ako v prvej časti sedem gólov. Na jej začiatku Slávia UK Bratislava znížila na z jej pohľadu na 7:11, Zareva premenenou 5-kou reagoval gólom na 12:7. Slávia využitou presilovou hrou Šiagim znižovala na 12:8 a krátko na to Balogh dal 9-ty gól a už to bolo len o tri góly - 12:9. 104 sekúnd pred záverom Tomáš Bačo upravil v presilovke na 13:9, 17 sekúnd pred koncom dal Kováčik 10-ty gól Slávie ale definitívnu podobu výsledku dal dve sekundy pred koncom Hennel v presilovke a tak ŠK Hornets Košice vodnopólový klub / water polo team porazil Sláviu UK Bratislava 14:10 a v nedeľu si zahrá vo finále SP. Košickí sršni predviedli diametrálne odlišný výkon ako v piatkovom zápase proti KVP Kúpele Piešťany a dokázali eliminovať všetky negatívne faktory, o ktorých vravel po zápase tréner Karol Bačo mladší a výsledkom je postup do finále.

Karol Bačo mladší, tréner ŠK Hornets Košice:

,, Tento výkon už bol o triedu lepší ako ten v piatok proti Klub vodného póla Kúpele Piešťany. Vyvarovali sme sa zlých prihrávok, vedeli sme ísť do kontier a vedeli sme relatívne solídne zúžitkovať presilové hry. Znova sú tu momenty keď sa dostaneme do solídneho náskoku o 5-6 gólov a príde chvíľkový moment, počas ktorého sa dva razy nesústredíme a zbytočne ten gól dostaneme. Dáme tým pádom šancu súperovi, aby sa k nám priblížil. Nech je tak alebo onak, v prvom rade blahoželám chlapcom, ktorí zabojovali, pričom veľa chýb z prvého zápasu sme odstránili. Po dlhšom čase si zahráme vo finále Slovenského pohára. Dnešné popoludnie zúžitkujeme na pauzu a vo finále sa vidíme s Klub vodného póla Nováky."

FINÁLE:

KVP Nováky vs ŠK Hornets Košice 16:8 (5:0, 4:2, 3:3, 4:3)

Góly: M.Kleščinský a T.Bačo po 2, D.Kleščinský, D.Bačo, Zareva, Mikloda  po 1
    Prvú štvrtinu vyhral domáci KVP Nováky hladko 5:0, keď sa dokázali strelecky presadiť v presilovke Mihál, Kováčik, Tomáš Bielik a dva razy Tisaj. V druhej štvrtine po ďalšom presnom zásahu Tomáša Bielika to už bolo 6:0. Sršne Matejom Kleščinským dokázali znížiť po jeho dvoch góloch na 6:2. Do konca prvého polčasu skórovali hráči KVP Nováky v presilovkách a to Cebo na 7:2, Dittmer na 8:2 a Tomáš Bielik na 9:2. V tretej osemminútovke pridal Cebo 10 - ty gól na 10:2, tretí gól ŠK Hornets dal Zareva - 10:3, na ktorý reagoval Martanovič na 11:3. Tomáš Bačo v presilovke znižoval na 11:4, Patrik Tisaj dal na 12:4 a posledné slovo si vzal v tretej švrtine Mikloda, ktorý upravil na 12:5. V poslednej časti padli padlo sedem gólov, KVP ju vyhral 4:3 a tak domáci tím uspel celkovo o 8 gólov 16:8.
    Hodnotenie trénera Karola Bača ml.:
    ,, Aj napriek tomu, že kvalita súpera je vyššia ako tá naša, tak plánom bolo potrápiť ho oveľa dlhšie. Nevyšiel nám úvod finálového zápasu, tak ako som hráčom prizvukoval, na to, aby sme s Novákmi vedeli hrať istú časť zápasu vyrovnane, potrebujeme byť oveľa disciplinovanejší, čo sa od prvých minút nedialo. Súper je kvalitnejší, bol lepší aj po hernej stránka, ale aj po tej kondičnej. Verím, že naše mužstvo sa postupne bude dávať dokopy. Viacerí hráči mali od posledného extraligového zápasu, ktorý sme v Šamoríne odohrali o tretie miesto dosť veľký tréninový výpadol. Ja dúfam, že to nejak postupne budeme vedieť stenšiť, resp.dohnať. Isto sa treba pripraviť na to, že nová sezóna 24/25 nebude ľahká. Nech je tak alebo onak, tešíme sa z druhého miesta v Slovenskom pohári a chlapcom sa chcem poďakovať za výkony v jednotlivých stretnutiach. Tiež starším hráčom - ako sú Andrej Zareva, Miroslav Grutka, Miroslav Mikloda, Samuel Karabáš,  ktorých je ozaj cítiť v našom mužstve a vedia mladších hráčov usmerniť, aby nám neulietavali. Chcem pochváliť Tomáša Bača, ktorý čo sa týka streleckej potencie bol jednoznačne v rámci nášho tímu najlepší. Ešte máme možnosť sa zlepšovať, je to koniec-koncov začiatok sezóny, každopádne z našej strany po dlhšom čase to je veľmi pekné umiestnenie, z ktorého sa isto tešíme. Čaká nás náročná sezóna a verím, že sa nám budú vyhýbať zranenia a chlapci budú mať chuť trénovať."