Najbližší zápas: ŠK HORNETS vs Slávia UK Bratislava

•
  •
  • Štyri turnajové zápasy a štyri výhry našich starších žiakov na Zimných MSR skupiny Východ v Novákoch!

Zimné MSR skupiny Východ u starších žiakov v piatok rozohrali úvodnými stretnutiami v nováckom Národné Centrum Vodného Póla a naše nádeje pod vedením trénera Miroslava Fábiana nastúpil v košickom derby proti ŠKP Modrí Draci. Tento zápas naši chlapci ovládli jasne a na svoje konto si pripísali vysokú výhru 16:3. Prvú štvrtinu sme vyhrali hladko 6:1, keď jediný gól sme dostali 50 sekúnd pred koncom, v druhej pridali naši hráči po pekných akciách ďalších 5 presných zásahov a polčas ovládli 11:1. S chuťou si zahrali aj v druhom polčase, v treťom dejstve padlo po góle na oboch stranách a v závere sa nám podarilo skórovať 4x. Strelecky sa darilo Adamovi Leskovjanskému, autorovi 6-tich gólov, päť dal Franco Schubert.

ŠK Hornets Košice vs ŠKP Modrí Draci Košice 16:3 (6:1, 5:0, 1:1, 4:1)

Naša zostava:

1 Viliam Sándor, 2 Lukáš Fetyko, 3 Martin Homolya, 4 Franco Schubert, 6 Alex Farkaš, 7 Adam Gajdoš, 8 Marko Mondry, 9 Maxim Konderla, 10 Daniel Simko, 11Adam Leskovjanský, 12 Lukáš Urbanec, 13 Ladislav Harvánek

V druhom piatkovom zápase nastúpili naše sršne proti domácemu tímu KVP Nováky. Po prvej štvrtine svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav 2:2, v druhej náš súper tri razy vyhrával 3:2 ale aj 4:3 a 5:4. Zverencom trénera Miroslava Fábiana vyšiel záver prvého polčasu, Gajdoš vyrovnal na 5:5 a Leskovjanský v presilovke naklonil misky váh na našu stranu - 6:5. Nováčania vyrovnali 53 sekúnd pred záverom na 6:6, ale 39 sekúnd pred koncom Schubert pridal náš siedmy gól a tak sme po prvom polčase vyhrávali o gól 7:6. Mladým sršňom dokonale vyšla druhá polovica stretnutia, v tretej časti dali 5 gólov a pred záverom vyhrávali 12:6, v závere pri jednom inkasovanom góle sa im podarilo znova pridať 5 presných zásahov a tak stretnutie ovládli 17:7. Tento duel strelecky vyšiel Schubertovi, ktorý dal 6 gólov, Marko Mondry dal 4 góly.

KVP Nováky vs ŠK Hornets Košice 7:17 (2:2, 4:5, 0:5, 1:5)

17. (4) 00:06 Fetyko

V treťom turnajovom zápase pribudla na konto našich sršňov v Novákoch tretia výhra. Po plnom piatkovom zásahu proti ŠKP Modrí Draci 16:3 a po výhre nad domácim KVP Nováky 17:7 bodovali zverenci trénera Miroslava Fábiana naplno aj v sobotu proti ČH Košice. Tentoraz z toho bola výhra o tri góly 14:11, o ktorú sa výrazne pričinili 6-gólový Adam Leskovjanský. Prvú časť sme vyhrali 5:3 aj keď sme vyhrávali už 4:1 a 5:2. V druhej štvrtine sme si trojgólový odstup od súpera udržiavali - 6:3, 7:4 a 8:5. Taký bol aj stav, ktorý svietil na ukazovateli skóre po prvom polčase. V treťom dejstve padli po tri góly na oboch stranách, naši starší žiaci dokázali súpera držať na dištanc, po góloch Leskovjanského a Gajdoša sme vyhrávali už 10:5. Chvíľa nepozornosti v našich radoch znamenala tri presné zásahy súpera a razom to bolo už len 10:8. Desať sekúnd pred koncom Leskovjanský dal náš 11-ty gól na 11:8 a svoj piaty v zápase. Podobne ako v tretej časti, tak aj v tej poslednej sa situácia opakovala. Padli po tri góly na oboch stranách, Leskovjanský a Mondry poslali sršňov zasa do 5-gólového vedenia na 13:8, súper znížil na 13:10, v poslednej minúte sa strelecky presadil Mondry - 14:10, ale posledné strelecké slovo mal súper, ktorý 15 sekúnd pred záverom upravil na konečných 14:11.

ŠK Hornets Košice vs ČH Košice 14:11 (5:3, 3:2, 3:3, 3:3)

14. (4) 00:59 Mondry

V poslednom štvrtom sobotnom zápase naše sršne porazili Sláviu PU Prešov o šesť gólov 15:9, keď dvojica Leskovjanský-Schubert dala spolu 13 gólov. Adam skóroval 8x, Franco pridal 5 gólov. Prvú štvrtinu sme vyhrali tesne 3:2, v druhej sme pridali 5 gólov a polčas sme ovládli 8:4. Tretie dejstvo vyhrala Slávia 3:2 a pred poslednou štvrtinou svietilo na ukazovateli skóre 10:7. V nej sa nám, podobne ako v druhej štvrtien podarilo konto súpera zaťažiť piatimi gólmi a tak sme Prešov zdolali 15:9.

Slávia PU Prešov vs ŠK Hornets Košice 9:15 (2:3, 2:5, 3:2, 2:5)